Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

WYNIKI KONKURSÓW DOŻYNKOWYCH

2312
Święto Plonów nie obyłoby się bez konkursów dożynkowych. Komisja konkursowa musiała się zmierzyć z bardzo trudnym zadaniem wyboru najładniejszego stoiska, najlepszej potrawy czy najładniejszego wieńca. Członkowie komisji zwracali szczególną uwagę na wartości nawiązujące do dawnych tradycji, pielęgnowania ludowych zwyczajów i obrzędów, interesujące rozwiązania przestrzenne i artystyczne, nowatorskie pomysły jak również jakość, trudność, smak oraz precyzję wykonania.

W ramach konkursu na najładniejsze stoisko:
1 miejsce: Grupa Nieformalna „Aktywni Sołtysi” z Gminy Belsk Duży
2 miejsce: Gmina Goszczyn
3 miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jurkach.

W ramach konkursu na najlepszą potrawę regionalną:
1 miejsce: Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu (za konfitury z dzikiej róży, zupę krem z pomidorów, mozzarellą i bazylią oraz za ciasto „Malinowa chmurka”)
2 miejsce: Grupa Nieformalna „Aktywni Sołtysi” z Gminy Belsk Duży (za pieczonego dzika z kaszą, domowy keczup podawany z pieczonym pasztetem i własnoręcznym pieczywem oraz za szarlotkę)
3 miejsce: „Arena Smaku” reprezentująca Gminę Grójec (za udko z kaczki muśnięte sosem pomarańczowym w asyście karmelizowanych jabłek i kopytek makowych, domowa nalewka babci Basi z aronii i aromatycznej wiśni oraz za kruszona bezę otuloną chmurką mascarpone z orzeźwiającymi owocami leśnymi, pokrytą delikatną rosą wiśniową)

W ramach konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy oceniane były wieńce w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny i nowoczesny.

W kategorii wieniec tradycyjny:
1 miejsce: Gmina Mogielnica
2 miejsce: Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym, wieś Bodzew
3 miejsce: Parafia św. Małgorzaty we Wrociszewie, wieś Grzegorzewice

W kategorii wieniec nowoczesny:
1 miejsce: Parafia Przemienienie Pańskiego w Jeziorce
2 miejsce: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worowie
3 miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Laureaci wspomnianych konkurencji otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy kosze upominkowe oraz kwiaty, a pozostali uczestnicy - wyróżnienia. Nagrody wręczył Przewodniczący Komisji Konkursowej, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Michał Pruś.