Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowe przypadki COVID-19

Data: 08.06.2020 r., godz. 00.00    9479
Na terenie powiatu Grójeckiego, podczas minionego weekendu, zlokalizowano nowe ogniska zakażenia wirusem COVID -19. Starosta powiatu Grójeckiego - Krzysztof Ambroziak zapewnia, że podległe mu szpitale są przygotowanie na przyjęcie pacjentów.
Po blisko 3 tygodniach spadku zachorowań w naszym powiecie, od początku czerwca wykryte zostały kolejne przypadki COVID-19. W szpitalach w Nowym Mieście na Pilicą i PCM Grójec, zdiagnozowano wirusa SARS CoV-2 u dwójki pacjentów. Osoby te zostały odizolowane i przetransportowane do szpitala zakaźnego w Radomiu.

W związku z powyższym, Starosta Grójecki apeluje do wszystkich mieszkańców oraz przebywających na terenie powiatu o zachowanie największych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki.

Starosta rekomenduje, aby unikać zgromadzeń. Zaleca również ograniczyć do niezbędnego minimum przebywanie w miejscach publicznych. Jeżeli istnieje potrzeba wizyty w powyższych miejscach, prosi o zachowanie bezpiecznego odstępu w kolejkach.
Przypomina również o regularnym dezynfekowaniu dłoni, noszeniu maseczek oraz stosowaniu się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, gdyż zagrożenie zakażenia koronawirusem jest nadal realne i duże.

ZOBACZ MATERIAŁ VIDEO: